Haber ihbarı için

 • DOLAR
  5,3830
  % -1,43
 • EURO
  6,1051
  % -1,34
 • ALTIN
  209,6235
  % -0,21
 • BIST
  93.650,23
  % 0,39
pendik escort
İnley / Onley Dolgular

İnley / Onley Dolgular

Diş estetiği uygulamalarında artık İnley Onley dolgular ön plana çıkmakta ve sıklıkla tercih edilmektedir. Amaç sadece hastanın ön dişlerinde değil arka dişlerinde aynı başarılı sonuçları almak ve daha estetik görüntüler ortaya çıkarmaktır. Bu da teknolojiler ilerledikçe imkanlı hale geliyor ve hastalar diş kliniklerinden memnun sonuçlar ile ayrılmayı başarıyor.

Daha önceki yıllarda beğenilmeyen amalgam dolgular maalesef rengi sebebi ile beğenilmeyen bir uygulamaydı. Artık dişin dokusuna ve rengine uyum sağlayan ve çok daha estetik duran teknolojiler kullanılmaktadır. Artık dişlere İnley / Onley seramik dolgular yapılarak çok daha güzel gösterişli estetik görüntüler elde ediliyor.  Hem diş estetik olarak istenilen sonuca geliyor hem de dişler işlevselliğini ön plana çıkarıyor.

Geçmiş yıllarda porselen dolgular çok revaçtaydı. Yalnız bu uygulamalarda sık sık kırılmalar meydana geliyor ve bu sebeple de memnuniyetsizlik yaratabiliyordu. Artık porselen dolgularda değişimler yapılmış ve hem yapıştırmak için hem de kalitesini koruması için özellikle arka dişlerde tercih edilecek özellikleri taşımaya başlamıştır. Özellikle arka dişlerde çok daha sağlam materyaller kullanmak gerekir. Bunun en büyük nedeni kişinin yemek sırasında arka dişlerini çok fazla kullanması ve baskılara maruz kalması oluyor. Bu sebeple arka dişlerdeki dolgular her zaman daha dikkat ve özen istemektedir. Artık dişlerde porselen İnley dolgular ön plana çıkıyor ve hastalar daha konforlu bir seçenek sunabilmektedir.

Hekimin İnley / onley uygulamasını yapması için öncelikle dişlerin çürük kısımlarının temizlenmesi ve dişlerin ölçülerinin alınması gerekir. Tüm bunlar artık son teknoloji ve cihazlar ile yapılmaktadır. Dişiniz için en uygun renk seçimi yapılıyor ve dişe uyumlu olan porselen İnley onley üretiliyor. Özel yapıştırıcı teknikleri ile uygulanan teknik sıfır hata ile yapılıyor.  Özel yapıştırıcılar sayesinde porselenin kırılganlığı da böylelikle ortadan kalkmış oluyor.

Daha önce yapılan amalgam dolguların da iç kısmında bulunan civa zamanla çözülüyordu. Bunun üzerine bir de kırılma sorunları baş gösteriyordu. Bunu hasta elbette hemen fark etmiyordu. Dişlerde çürükler meydana geliyordu. Ne zaman ki kişi dolgularını çıkarmak istedilerse çürüklerde o zaman ortaya çıkıveriyordu. Bu sebeple şu an da bu eski dolgulara sahip olan kişilerin yeni sistem porselen İnley Onley dolgular ile değişim yapması daha doğru olacaktır. Hem dişe tutunmak ve hem de dişin dokusunu korumakta oldukça etkili olan yeni teknikler ile artık dişleriniz daha sağlıklı olabilecek.

Kaynakhttp://www.adadent.com.tr/estetik-dis-hekimligi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM
2018-09-04 12:40:32
2018-09-02 18:47:31
Bahçelievler: harika
2018-08-22 22:33:13