Haber ihbarı için

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST

Hadise’nin ‘Kürküm sahte’ açıklaması ‘Sahte’ bulundu

Hadise, geçtiğimiz hafta bir ödül törenine giderken giydiği kürkle gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Kürk giydiği için çok fazla tepki alan şarkıcı ‘Sahte ama gerçek gibi duruyor’ açıklamasının ardından, yeniden eleştirilere maruz kaldı…

Hadise, geçtiğimiz hafta bir ödül törenine giderken Tom Ford markasına ait 9 bin dolar değerinde yaklaşık 47 bin 700 TL’lik bir kürk giydi. Aynı gün hayvan hakları savunucuları ayağa kalktı ve ‘Kürkünü çıkar vicdanını giy’ hashtag’i ile pek çok eleştiri paylaşımı yaptı. Ardından ise sosyal medya tabir yerindeyse Hadise’yi kürk giydiği için adeta linç etti.

Tepkiler çığ gibi büyüyünce Hadise geçtiğimiz akşam Ebru Gündeş’in sahne aldığı bir mekandan çıkarken basın mensuplarına bir açıklama yaptı. “Kürk sahte gerçek değil ama gerçek gibi duruyor” diyen Hadise, gerçek kürk giymediğini ve Avrupa’da da şarkıcıların bu tarz sahte kürkleri tercih ettiklerini de sözlerine ekledi.

Ne var ki Hadise kürk sahte dese de Tom Ford’un satış sitesinde kürkün açıklamasında ‘Rabbit Fur’ yani ‘Tavşan kürkü’ yazıyor. Şayet kürk sahte olsaydı ‘Faux fur’ yani ‘Sahte kürk’ yazardı. Dolayısıyla burada iki çelişki var. Ya Tom Ford sahte kürkü gerçek diye 47 bin 700 TL’ye satıyor, ya da Hadise’nin üzerindeki kürk Tom Ford’a ait değil…

Bu durum sosyal medyada da ses getirdi. Pek çok kişi ‘Bizi aptal yerine koyma Hadise’ diye paylaşım yaparken, bazıları da ‘Yaptığın açıklama bile sahte’, ‘Sen kimi kandırıyorsun’ gibi yorumlar yaptı.

Kaynak:Sözcü/Hale Ceylan Barlas

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
2019-04-17 13:26:31
2019-02-28 22:30:37
2019-01-11 13:28:23
2018-09-04 12:40:32